WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
0 531 345 06 59
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım?

16 Temmuz 2017
1 kez görüntülendi

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım? | Çorlu Hizmet Tesisat

Tuvalet Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet tıkandı ne yapmalıyım sorusu en korkulu problemlerden bir tanesidir belki de. Çünkü tuvalet tıkanması bazen banyonuza pis su basmasına, bazen koşunuza sızıntı problemi yaşatmasına sebep olur. Neresinden bakarsanız bakın, acilen çözülmesi gereken sevimsiz bir sorundur.

Ev sakinleri hemen çeşitli arayışlar içine girer. Bazen kulaktan dolma bilgilerle harekete geçmek tesisatın daha çok zarar görmesine sebebiyet verir. Bazen de yanlış kişilerin tamirat için seçilmesi durumu iyice işin içinden çıkılmaz hale getirir. Peki, bu durumlarda gerçekten nasıl bir yol izlemeliyiz?

Tuvalet tıkanınca ne yapılmalı?

Adım 1: Önce sifonu bir kere çekerek tıkanıklığın devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer tıkanıklık devam ediyorsa, içindeki pis suyun dışarı taşmaması için sifonu bir ikinci defa çekmeyi düşünmeyin.

Adım 2: Sorun, basit birkaç müdahale ile çözülebilecek geçici bir tıkanıklıktan kaynaklanıyor olabilir. Gidermek için aşağıdaki yöntemlerden bir ya da bir kaçını deneyebilirsiniz:

Uzun saplı geniş bir pompa ya da yapı marketlerden temin edebileceğiniz bir tuvalet pompası ile tıkanıklığı gidermeye çalışın. Aşağı yukarı hareketlerle 8-10 defa pompalama işlemini tekrar etmeniz, geçici tıkanıklığa sebebiyet veren yabancı maddenin çıkartılmasına yeterli olacaktır.

Tuvalet tıkandı ne yapmalıyım?Tuvalet teli ya da bir tel askı aracılığıyla tıkanıklık yaratan maddeyi parçalamaya çalışın.  Kullanım aşamasında teli dairesel hareketlerle ilerletmeniz ve tesisata zarar vermemek adına sert hareketlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Marketlerden temin edebileceğiniz tıkanıklık açma kimyasalları kullanın. Satın aldığınız kimyasalları klozete döktükten sonra bir süre beklemeniz gerekir. Söz konusu kimyasalların insan sağlığına zarar verdiğini hatırlatır, kullanım talimatları doğrultusunda uygulamanızı öneririz.

Yarım kova sıcak suyu, sağlığınızı tehlikeye atmamak kaydıyla, mümkün olan en yüksek noktadan klozete dökün. Yaratılan basınç geçici tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olabilir. Bu yöntemde de kullanılan su miktarının taşma yapmayacak kadar olması gerektiğini tekrar hatırlatırız.

Adım 3: Eğer hala tıkanıklık devam ediyorsa profesyonel yardım almanız yerinde olacaktır. Burada profesyonel yardım ile kastedilen:

Görüntülü sistemle tıkanıklığın nerede olduğunu net olarak tespit edebilecek,

Elektronik cihazlar aracılığıyla tıkanıklığı giderebilecek,

Yaptığı işlemlere garanti verebilecek,
Bir firmadan hizmet almanızdır.

Unutmayın, daireniz içerisindeki sıhhi tesisatlarda sızıntı, tıkanma ve kırılma gibi acil tamirat gerektiren durumlarla karşılaştığınızda,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?