WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
0 531 345 06 59
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tuvalet Kokusu Neden Olur? Nasıl Giderilir?

16 Temmuz 2017
1 kez görüntülendi

Tuvalet Kokusu Neden Olur? Nasıl Giderilir? | Çorlu Hizmet Tesisat

Tuvalet Kokusu Nedir? Nasıl Giderilir?

Pek çoğumuzun yaşadığı ve genellikle altyapı sıkıntılarından meydana gelen tuvalet kokuları, zaman zaman günlük hayatımızı etkileyebilecek boyutlara ulaşabilmektedir. Özellikle kalabalık ve çok daireli apartmanlarda sıkça görülen bu durum, giderlerin aynı boruya bağlı olarak zamanla pislenmesinden kaynaklanır. Bu gibi sorunlar ile başa çıkmak için uygulayacağımız bazı geçici yöntemler mevcut olsa da sorunu kaynağından çözmek gerekir.

Tuvalet Kokusu

Tuvalet Kokusu

Tuvalet kokusu gidermek için ne yapılmalı?

Gider temizliği nasıl yapılır? Tuvalet ve banyoların aynı yerde olduğu ortamlarda duyulan kötü kokular çoğunlukla giderlerde biriken saç, kıl gibi temizlenmesi zor artık maddelerden dolayı meydana gelmektedir.

Lavabo temizliği nasıl yapılır? Lavabolarımızdan kötü kokuların gelmesi nadir rastlanılır bir durum değildir. Günümüzde birçok evin lavabo gider borusuna “S” şekli verilmediği için kökü kokular meydana gelebilmektedir. Ellerimizi yıkadığımız ya da bulaşık artıklarının biriktiği borular düz olduğu takdirde kuruyarak kötü bir koku yaratmaktadır. Bu durum ise lavabolarımızın altında bulunan körüklü gider borusuna “S” şekli vererek büyük ölçüde giderilebilmektedir.

Tuvalet ve klozet temizliği nasıl yapılır? Daha çok eski yapılarda bulunan alaturka tarzı tuvaletler, gerek tesisatın eskimesinden gerekse gidere daha yakın olduğundan kötü kokulara sebebiyet vermektedir. Benzer şekilde alafranga tuvaletlerin giderinde de zaman zaman kötü kokular görülebilmektedir. Her iki durumda da tuvalet giderine bol miktarda lavabo açıcı dökmek kokunun giderilmesini sağlayacaktır.

Tuvalet kokusu gidermek için düzenli temizlik

Tuvaletlerimizdeki kokular giderden kaynaklanabildiği gibi fayans aralarında biriken kurumuş kirlerden de açığa çıkabilmektedir. Bu durumda yapılacak en iyi çözüm, fayanslarımızı düzenli bir şekilde temizlemek olacaktır.

Tıkanan tuvaletler ile ilgili sorunlarınızda;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?