WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
0 531 345 06 59
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sıhhi Tesisat Malzemeleri Nelerdir?

16 Temmuz 2017
3 kez görüntülendi

Sıhhi Tesisat Malzemeleri Nelerdir? | Çorlu Hizmet Tesisat

Sıhhi Tesisat Malzemeleri

Sıhhi tesisat malzemeleri ev, ofis gibi yaşama ve çalışma alanlarımızda sıklıkla kullandığımız ürünlerin belirli bağlantı elemanlarından oluşmaktadır. Tesisat malzemelerinin günlük yaşamda konforlu bir kullanım sunması montajının bu kullanıma uygun yapılması ile doğrudan ilişkilidir. Örneğin ellerimizi, yüzümüzü yıkadığımız lavabolarda, üretim teknolojileri ilerledikçe farklı tasarımlar ortaya konulmaktadır. Bu lavaboların kullanım rahatlığı göstermesi için montaj parçalarının ve ölçülerinin belirli standartlara uygun olması gerekir.

sıhhi tesisat

Sıhhi Tesisat Malzemeleri neleri kapsar?

sıhhi tesisat malzemeleri

sıhhi tesisat malzemeleri

Gün boyunca kullanırken adını dahi bilmediğimiz sıhhi tesisat malzemelerini tanımamız gerekir ise

  • Lavabo süzgeci: Genellikle alüminyum malzemeden üretilen lavabo süzgeçleri, lavabomuzdan gidere akan suyun arasında gideri tıkayabilecek boyutlarda ve şekillerdeki yabancı maddeleri tutmaya yarayan önemli bir elemandır.
  • Musluk contası: Musluklarımızda herhangi bir sızıntıya mahal vermemek için sert kauçuktan imal edilen contalar, musluktan sızma ihtimali olan suyu tutarak bizi kabarık bir faturadan korurlar.
  • Rezervuar iç takımı: Sifon içlerinde görebileceğimiz rezervuar iç takımları, sifon düğmesine basıldığı anda sifonda tutulan suyu tuvalet giderine boşaltarak giderde tıkanıklık yaşanmasını engeller. Ayrıca sifon takımları da denilen bu elemanlar içindeki şamandıra sayesinde gönderilen suyun yerine yenisini ekleyerek bir dahaki kullanıma hazır hale getirirler.
  • Körüklü lavabo sifonları: Lavabo altından gidere bağlanan bu sifonlar körükleri sayesinde lavabolarımızda oluşabilecek tıkanıklığı önlerken aynı zamanda pis kokuların da yayılmasını engellerler.
  • Musluk salmastrası: Musluklarımızı açıp kapatırken bize yardımcı olan salmastralar, çok ya da az sıkmamız durumunda bizi olası sızıntılardan korumak için tasarlanmıştır.
  • Su sayaçları: Hemen hemen insanların yaşadığı her meskende gözümüze çarpan sayaçlar, kullandığımız suyun miktarını ölçerek kullanım bedelimize ulaşmamızı sağlar.
  • Atık su tahliye borusu: Bu borular, çamaşır ve bulaşık makinesi gibi genelde temizlik sonrası kullanılmış pis suyu yaşama alanımızdan uzaklaştırmak için kullanılır. Borular, fayansın altından olabileceği gibi üstünden de geçebilir ve gidere bağlanır.
  • Küresel vanalar: Genellikle rezervuar borularının ağzında bulunan ve tek tur dönen bu borular dış tesisat işlerinde kullanılır.
  • Musluk filtreleri: Günümüzde kullanılan şebeke sularının çok temiz olduğunu kimse iddia edemez. İşte bu nedenle musluklardan akabilecek yabancı cisimlerin dışarı çıkmaması için musluk ağzına takılan filtredir. Tek kullanımlık olabileceği gibi çıkarılıp temizlenebilen çeşitleri de mevcuttur.

Evinizin temiz ve pis su tesisatları dahil olmak üzere tüm sıhhi tesisat arızalarında

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?