WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
0 531 345 06 59
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizleme Uzmanlık Gerektirir! | Çorlu Hizmet Tesisat

16 Temmuz 2017
1 kez görüntülendi

Petek Temizleme Uzmanlık Gerektirir! | Çorlu Hizmet Tesisat

Petek Temizleme Deyip Geçmeyin!

Petek temizliğini kış gelmeden yaptırmamız ya da kendimiz yapmamız günümüzde çetin geçen kış koşulları öncesi hayati önem arz etmektedir. Aylarca temizliği yapılmamış petekler hemen olmasa bile daha sonraki zamanlarda kireçlenerek ısınma ihtiyacınızı karşılamayacak boyutlara gelebilir. Bu nedenle peteklerimizin bakımı ve temizliği sıcak yaz günlerinde dahi yapılması gereken önemli bir işlemdir.

Petek temizleme

Özellikle son yıllarda mesleki sertifikalara sahip tesisat firmaları, uzman personelleri ile  petek temizlik makineleri ile yardımınıza koşmaktadır. Petek temizliği yapabilmek için zamanınız yok ise siz de tesisat mesleğinde uzman, sertifikasahibi, işinin ehli bir şirketten petek temizliği ile ilgili yardım isteyebilirsiniz.

Peteklerin içinde biriken kurum ve kireç petekleri bozar mı?

Peteklerin temizliği yapılmadığı süre içinde biriken kurum, kireç ve tozlar peteklerin randımanını düşürerek peteklerin ortamı yeteri kadar ısıtamamasına neden olur. Petekler bu andan itibaren ya hiç çalışmayacak ya da randımanı düşük şekilde çalışacaktır.

Petek temizliği ne zaman yapılmalı?

Peteklerin temizliği, çetin geçen kış günleri yaklaşmadan, hatta yaz aylarının sonuna doğru yapılması iyi bir tercih olacaktır.

Petek temizleme işleminin faydaları nelerdir?

petek temizliği

petek temizliği

Peteklerin içinde günden güne biriken kir, pas ve tortular ısıtma kalitesini en aza indirir. Kombi arızaları da tıpkı petek arızaları gibi peteklerde biriken tortu ve pas ile yaşanır. Hatta bazı durumlarda kombinin çalışır iken yüksek ses çıkarmasından zorlandığını anlayabiliriz. Bu durum peteklerin tıkandığı anlamına gelir. Peteklerin temizliğinin uzman ekipler tarafından petek temizleme makinesi ile yapılması gerekir. Ayrıca temizlik yapıldıktan sonra peteklerin ısıtma performansını iki katına çıkacağı gibi yakıt tüketiminde yaşayacağınız tasarrufu da faturanızda fark edebilirsiniz.

Makine ile petek temizliği

Petek temizlemede tazyikli su ile peteklerin içi temizlenir. Peteğin diğer ucunda yer alan atık borusu da gelen kireçli suyu çekerek kiri, pası makinenin atık haznesine hapseder. Böylece peteklerin yerinden sökülerek temizlenmesine gerek kalmaz.

Çorlu Hizmet Tesisat ile bütün bir kış sıcak bir daire!

Daireniz içerisindeki panel radyatörler dahil, kalorifer tesisatınız ile ilgili acil tamirat ya da petek temizleme işlemi gerektiren durumlarla karşılaştığınızda,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?