WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
0 531 345 06 59
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?

16 Temmuz 2017
1 kez görüntülendi

Lavabo Neden Tıkanır? Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır? | Çorlu Hizmet Tesisat

Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabo, bir evin belki de en çok kullanılan ve önemli aparatlarından biridir. Banyo ve tuvaletlerde hijyenin korunması ve gerekli temizlik koşullarının sağlanması açısından önem arz eden lavabolar, tıkandığı ve su giderinin düzenli bir şekilde çalışmadığı zamanlarda temel fonksiyonuna aykırı olarak sağlık problemlerine yol açabilir. Çünkü lavaboda biriken kir, zaman içinde kötü kokuyu ve sağlıksız, mikrobik bir ortamı beraberinde getirir. Peki, lavabo niçin tıkanır, tıkanmış lavabo nasıl açılır?

Tıkanmış lavabo nasıl açılır?

Tıkanmış lavabo nasıl açılır?

Lavabo neden tıkanır?

Dünyanın her yerinde binalar, uzun yıllar kullanılmak için inşa edilir. Haliyle zaman içerisinde mekanik tesisatların yıpranması, eskimesi ve deforme olması kaçınılmazdır. Bu deformasyon sürecinden lavabolar ve lavabolara bağlı sistemler de nasibini alır.

Yukarıda bahsettiğimiz durumların yanı sıra lavabolardan dışarı atılması için dökülen katı atıkların, zaman içerisinde tıkanmaya neden olduğu bilinmektedir. Hatta sıradan bir kullanım esnasında, deterjan ve benzeri unsurların bile zaman içerisinde lavaboları tıkadığı ifade edilir. Ancak lavabo tıkanıklıklarının bilinen en önemli sebeplerden biri, yemek artıklarıdır. En basitinden çay posası ve sebze meyvelerin lavaboda yıkanması ile oluşan atıklar bile tıkanmaya neden olabilmektedir. Peki, birçok sebepten dolayı sık sık tıkanan lavabolar nasıl açılır?

Tıkanmış lavabo açma yöntemleri

Marketlerde satılan bazı kimyasalların tıkanıklık açma özellikleri vardır. Ancak tuz ruhu, çamaşır suyu ve kireç sökücü gibi en çok tercih edilen yöntemlerin, zaman içerisinde tesisata büyük zarar verebileceğini unutmamak gerekir.

Son dönemlerde insanların sıkça tercih ettiği yöntemlerden bir diğer ise sirke ile birlikte karbonat ve tuz kullanımıdır. Kesin bir çözüm olmasa bile, bu yöntemle birlikte geçici tıkanıklıkları bir nebze açmanız mümkündür. Diğer bir yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri de pompa ile tıkanıklık açma yöntemidir. Genellikle tel kullanımı, pompa ya da keskin deterjan ve kimyasalların kullanımı, sadece geçici çözüm oluşturmaktadır.

Lavabo tıkanıklığına kesin çözüm

Aslında tesisat konusunda profesyonelce hizmet veren firmalardan yardım almak, sorununuzu kalıcı olarak çözmek adına gerçekten önemlidir. Eğer kendinize güveniyorsanız, bu aksamı inceleyerek kendiniz de tıkanıklığı giderebilirsiniz. Kurumsal bir firmadan alacağınız profesyonel bir yardım, sizi hem kötü kokulardan hem de sağlıksız ortamdan daha düşük maliyetlerle kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bununla beraber aşağıdaki birkaç ipucu birçok geçici tıkanıklık probleminin başlamasına engel olacaktır:

  • Katı atıkları lavabo yoluyla atmak kolay gibi görünse de bu uygulama genellikle tıkanmaya yol açmaktadır.
  • Katı atıkları lavaboya dökmeyin.
  • Lavabonuzu dönem dönem hafif lavabo açıcılarla temizleyin.
  • Asla yağ dökmeyin.
  • Bulaşıklardan sonra bir miktar sıcak su ile giderinizi iyice temizleyin.

Lavabo açma gibi can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyaysanız ve evinizi bu konuda uzman isimlere teslim etmek istiyorsanız;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?