WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp İletişim
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
0 531 345 06 59
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Banyo gideri neden tıkanır? Nasıl açılır?

16 Temmuz 2017
1 kez görüntülendi

Banyo gideri neden tıkanır? Nasıl açılır? | Çorlu Hizmet Tesisat

Banyo Gideri

Banyomuzu temizlerken kirli suyun akması, banyo gideri sayesinde mümkün olmaktadır. Bu anlamda banyo gideri için banyomuzun çöp kutusudur diyebiliriz. Ancak her çöp kutusu gibi banyo gideri de dolar ve dolan giderin temizlenmesi gerekir. Peki bu temizlik nasıl yapılır veya başka bir tabirle banyo gideri nasıl temizlenir?

Banyo gideri nasıl ve neden tıkanır?

 • Özel olarak sizin banyonuzun gideri değil yaşadığınız binanın pis su gideri tıkanabilir ve bu durum sizin banyonuza da yansıyabilir.
 • Banyoda kullandığınız kişisel temizlik ürünlerinin parçaları yani inorganik atıklar (örneğin tıraş bıçağındaki koruyucu kağıtlar) gideri tıkamış olabilir.
 • Kalitesiz veya çok eski bir gider hattı zaman içerisinde deformasyona uğrayarak tıkanıklığa sebebiyet verebilir.
 • Organik atıklar, örneğin saç ve sakal atıkları zamanla birikip tıkanıklığa yol açabilir. Sık dökülen uzun saçlar, düzenli sakal tıraşı olmak veya tüy döken bir evcil hayvan bir süre sonra banyo giderlerinin tıkanmasına yol açabilir.

Oluşan tıkanıklığı temizleme yolları

Öncelikle banyo tıkanıklığını, tıkanıklık derecesine göre ayırmakta fayda var. Çünkü problem geçici bir tıkanıklıktan kaynaklanıyorsa uygulanacak yöntemler daha basit olup çoğunlukla ev halkı tarafından kolayca uygulanabilmektedir. Ancak ciddi bir tıkanıklık söz konusu ise basit yöntemler sorunu gidermeyeceğinden profesyonel bir yardım alınması yerinde bir karar olacaktır.

Hafif tıkanıklar karşısında evde uygulanabilecek yöntemler

Lavabo tıkanıklığı ile gider tıkanıklığının oluşma sebepleri ve birbirine benzediğinden lavabo tıkanıklığı için kullanılan formül ve ürünler banyo gideri için kullanılabilir. Bu ürün ve yöntemler şunlardır;

 • Kostik kullanarak gideri açmak
 • Toz lavabo açıcı kullanılarak gideri açmak (elimizdeki tozu gidere boşaltarak hemen ardından birkaç litre
  Banyo gideri

  kaynar su dökmek.)

 • Jel lavabo açıcılar ile banyo gideri açmak (elimizdeki jel açıcıyı gidere boşaltarak hemen ardından birkaç litre kaynar su dökmek)
 • Pompa kullanmak
 • Bir tel askı yardımıyla yüzeye yakın tıkanıklıkları gidermek

Kalıcı tıkanıklıklar için profesyonel yardım alın!

Yukarıdaki yöntemler ile banyo gideri veya diğer alanlardaki tıkanıklıkları gideremiyorsanız yapmanız gereken tek şey profesyonel yardım almaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?